• STRONA GŁÓWNA

• PROJEKT ROZWÓJ TECHNIK INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH

• Projekt pn. Wsparcie na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK w szkołach podstawowych w Gminie Kolbuszowa w procesie nauczania oraz rozwijanie kompetencji kluczowych i informatycznych wśród nauczycieli i uczniówwspółfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  realizowany w ramach Działania 9.2 Poprawa jakości kształcenia ogólnego – Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany na podstawie umowy nr RPPK.09.02.00-18-0094/17-00 zawartej pomiędzy Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, z siedzibą przy ul. Adama Stanisław Naruszewicza 11, 35 – 055 Rzeszów, a Gminą Kolbuszowa, z siedzibą przy Obrońców Pokoju 21, 36–100 Kolbuszowa

Wiecej informacji pod adresem:

• Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Jadacha w Zarębkach
          • Nasi "Nobliści"

Mateusz Bańka i Norbert Mokrzycki zdobyli II miejsce w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bukowcu. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą na temat Sienkiewiczowskiego Oblęgorka i umiejętnością pięknego czytania. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Brawa dla naszych!

• 11 listopada w szkole

98 rocznicę odzyskania Niepodległości wszyscy uczniowie uczcili nie akademią, ale obejrzeniem projekcji multimedialnej. Najmłodsi dowiedzieli się, starsi przypomnieli sobie, jak powstawała II Rzeczpospolita, jacy ludzie porzyczynili się do jej powstania. Następnie, przy wtórze pieśni legionowych, wszyscy wykonali flagi polskie - gadżety jak najbardziej potrzebne z okazji takiego święta. To stało się okazją do zastanowienia nad naszymi symbolami narodowymi i zasadami postępowania względem nich. Okazało się, że hymn Polski znają doskonale nawet przedszkolaki.

• Spotkanie z pisarzem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. Filia w Bukowcu, zaprosiła nas na spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem. Rzeczywisty pisarz okazał się przemiłym i wesołym człowiekiem. Podzielił się z uczestnikami tajemnicami warsztatu i - jest taka nadzieja - za jakiś czas z Zarębek w świat wyjedzie kolejny Literat.

• INFORMACJA

Od 1 lutego br. szkoła przystępuje do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" poprzez codzienne piętnastominutowe czytanie wybranych fragmentów książek przed 8.00.

Prosimy o włączenie się w akcję poprzez przypilnowanie przyjścia dzieci do szkoły na 7.45 - dotyczy to uczniów przychodzących na pierwszą lekcję.