• Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

15 marca był szczególnym dniem dla naszej szkoły, ponieważ odwiedził nas szczególny gość - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski Pasterz Diecezji Rzeszowskiej. Ksiądz Biskup na spotkanie przybył w towarzystwie ks. Kazimierza Osaka - Dziekana Dekanatu Kolbuszowa -Wschód.

Uroczyste powitane Ksiedza Biskupa rozpoczeli uczniowie wspólnym śpiewaniem piosenki "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Przybyli wysłuchali powitania dyrektora szkoły Marka Wesołowskiego, wierszy i piosenek wykonanych przez uczniów. Poznali życie szkoły, posłuchali o współpracy z parafią, potem Biskup spotkał się z nauczycielami i pracownikami szkoły. Przed odjazdem  wszyscy  otrzymali bogosławieństwo i małe prezenty na pamiątke związane z jubileuszem Św. Brata Alberta.

• Z wizytą w Przytulisku w Kolbuszowej

W dniu 24.03.2017 roku odwiedziliśmy Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę karmy, kocy a nawet zabawek dla piesków. Każdy włączył się w tą akcję z zapałem. Pojechaliśmy autobusem szkolnym na dwie tury, a na miejscu czekał już na nas opiekun Przytuliska pan Dzimiera.

Radości podczas odwiedzin było mnóstwo zarówno ze strony dzieci jak i zwierząt. Uczniowie poznali imiona i historię każdego z psiaków a przytulaniom i głaskaniu nie było końca.

Zostało wypuszczonych kilka psiaków- Liwia, Leser, Czukcza i Murano, niestety bał się tak dużego ruchu i musiał wrócić do kojca. Psiaki tak szalały z radości, że prawie każdy został przez niepobrudzony łapkami, ale to nie przeszkadzało nikomu. Zwierzaki zostały wygłaskane w każdy możliwy sposób. Dzieci częstowały je przyniesionymi przysmakami, biegały z nimi i robiły sobie zdjęcia.

Serca dzieci zdobyła przede wszystkim łagodna Liwia oraz przezabawny Leser a także „król" przytuliska kot Jasiek. Ten kochany kocur wykorzystał okazję pojawienia się tylu chętnych rąk do głaskania i prężnie nastawiał grzbiet. Dreptał śmiało między dziećmi i biegającymi psami, a nawet wszedł do autobusu. Na szczęście nie zadomowił się tam na długo. Później dzieci przygotowały mu specjalne miejsce, gdzie mógł odpocząć. Było to kartonowe pudełko, wyścielone kocykiem z dostępem do jedzenia. Bardzo mu się spodobało.

To już druga nasza wizyta w Przytulisku i na pewno nie ostatnia:)

• Nasi wygrali!

Ola, Mateusz i Norbert z VI klasy wywalczyli  w konkursie "Uczniowie Galileusza"  I miejsce.  W Widełce musieli wykazać się wiedzą matematyczną i przyrodniczą. Serdecznie gratulujemy wygranej.

JUTRO tj.(środa) 8.02.2017r.

rozpoczyna się kurs Tańców w naszej szkole.

PIERWSZE ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ  O GODZ. 12.45 ZARAZ PO LEKCJACH.

Prosimy rodziców tych dzieci, które zapisały się, aby  uczestniczyli  w pierwszych zajęciach w celu omówienia spraw organizacyjnych.

• Nasi "Nobliści"

Mateusz Bańka i Norbert Mokrzycki zdobyli II miejsce w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową  w Bukowcu. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą na temat Sienkiewiczowskiego Oblęgorka i umiejętnością pięknego czytania. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Brawa dla  naszych!

• 11 listopada w szkole

98 rocznicę odzyskania Niepodległości wszyscy uczniowie uczcili nie akademią, ale obejrzeniem projekcji multimedialnej. Najmłodsi dowiedzieli się, starsi przypomnieli sobie, jak powstawała II Rzeczpospolita, jacy ludzie porzyczynili się do jej powstania. Następnie, przy wtórze pieśni legionowych, wszyscy wykonali flagi polskie - gadżety jak najbardziej potrzebne z okazji takiego święta.  To stało się okazją do zastanowienia nad naszymi symbolami narodowymi i zasadami postępowania względem nich. Okazało się, że hymn Polski znają doskonale nawet przedszkolaki.

• Spotkanie z pisarzem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej. Filia w Bukowcu, zaprosiła nas na spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem.  Rzeczywisty pisarz okazał się przemiłym i wesołym człowiekiem.  Podzielił się z uczestnikami tajemnicami  warsztatu i - jest taka nadzieja - za jakiś czas z Zarębek w świat wyjedzie kolejny Literat.

• INFORMACJA

Od 1 lutego br. szkoła przystępuje do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" poprzez codzienne piętnastominutowe czytanie wybranych fragmentów książek przed 8.00.

Prosimy o włączenie się w akcję poprzez przypilnowanie przyjścia dzieci do szkoły na 7.45 - dotyczy to uczniów przychodzących na pierwszą lekcję.