• Wakacje, wakacje
     • Wakacje, wakacje

     •             Wszystkim dzieciom i rodzicom                   życzymy wspaniałych, słonecznych  i bezpiecznych wakacji, pełnych niesamowitych wrażeń.

       

     • Gminny konkurs "Jestem Bezpieczny"

     •      Jak co roku nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs "Jestem bezpieczny". Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży poprzez upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o bezpieczenstwie i właściwych zachowaniach wobec zagrożeń. Tematem tegorocznej edycji było "Bezpieczeństwo oczami dziecka". Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej w formie plakatu na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa (w szkole, w domu, na ulicy, w lesie, nad wodą itp.) oczami wyobraźni dziecka. Na konkurs wpłyneło dużo prac ze szkół  z całej gminy. Komisja konkursowa miała wielki kłopot ze wskazaniem tych najlepszych. Ostatecznie wyniki wyglądaja nastepująco:

      W kategorii klas I-III

      I miejsce - Natalia Kurda SP w  Kolbuszowej Górnej

      II miejsce - Gabriela Konefał SP w Kolbuszowej Górnej

      III miejsce - Franciszek Białek SP w Domatkowie

      Wyróżnienia:

      - Martyna Kret ZS w Widełce

      - Adrian Sitarz SP w  Kolbuszowej Górnej

      - Szymon Dec SP w  Kolbuszowej Górnej

      - Wiktoria Nowak SP w Zarębkach

      W kategorii klas IV - VI

      I miejsce - Izabela Halat SP w  Kolbuszowej Górnej

      II miejsce - Emila Skóra SP w Przedborzu

      III miejsce - Oliwia Serafin SP w Zarębkach

      Wyróżnienia;

      - Wojciech Gola SP w Domatkowie

      - Natalia Puzio SP w  Kolbuszowej Górnej

      - Amelia Wilk SP w Zarębkach

      - Paweł Wieteszka ZSS w Kolbuszowej Dolnej

      - Monika Krupa SP w Zarębkach

      - Gacriela Zawisza SP w Przedborzu

      Każdy z nagrodzonych otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. 

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • Wycieczka w Pieniny
     • Wycieczka w Pieniny

     •         8 czerwca cała szkoła wybrała się na wycieczkę w Pieniny. O godzinie 600 wyruszyliśmy autokarem z  kościelnego parkingu do Sromowiec –Kątów. Po długim czekanie przed kasą biletową usadowiliśmy się  w trypach (łódkach) rozpoczęliśmy spływ Przełomem Dunajca. Na taką atrakcję mogliśmy sobie pozwolić dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia Kreatywności”. Przez 2,5 godziny podziwialiśmy piękne widoki, słuchaliśmy miejscowych legend. Flisacy chętnie opowiadali o skoku Janosika, Czerwonym klasztorze, Słowackim Trakcie Solny. Poznaliśmy ciekawostki flory i fauny PPN. Po dopłynięciu do Szczawnicy udaliśmy się do pobliskiej restauracji na smaczny obiad. Następnie przeszliśmy do stacji Kolejki Krzesełkowej na Polanicę. Wyjazd na górę uświadomił niektórym, że maja lek wysokości. Na szczycie wszyscy uczestnicy skorzystali z toru saneczkowego. W specjalnych sankach można było zjechać metalowym torem. Niektórym jazda tak się spodobała, że postanowili wydać na bilety ostatnie pieniądze. Po powrocie na stację kolejki odszukaliśmy autobus i ruszyliśmy w kierunku domu. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Starym Sączu gdzie w Sanktuarium Św. Kingi tamtejszy kustosz oprowadził nas i opowiedział o zabytkach sanktuarium. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.