• Rok szkolny 2017/2018

Pieczenie ciasteczek

Ubieramy choinkę

Przed wizytą Świętego Mikołaja nie mogło zabraknąć choinki. Dzieci z wielką radością        i zapałem zabrały się do ubierania zielonego drzewka. Zawieszały bombki łańcuchy, a na końcu Pani zawiesiła światełka. Choinka wygląda przepięknie. Na choince powiesiły własnoręcznie zrobione ozdoby: łańcuchy, koszyczki, aniołki i bombki. Klasa jest już przygotowana na Mikołaja i Święta.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja to najbardziej oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci, nie tylko z przedszkola. Najmłodsi z niecierpliwością od samego rana nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków. Czekały na niego dzieci z klas 0-3 już od samego rana. Jak co roku punktualnie Mikołaj zjawił się ze swym czarodziejskim zaprzęgiem i upominkami dla dzieci. Dzieci powitały go w Mikołajowych czapeczkach, nucąc piosenki i recytując wierszyki. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami, a w przedszkolu zostawił 2 worki prezentów dla wszystkich dzieci. Prezenty otrzymali również rodzicie, nauczyciele, a także dzieci ze starszych klas, które też wybiegły na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Na pożegnanie Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas w przyszłym roku. Czekamy na niego od dziś. Dziękujemy Święty Mikołaju.

Dzień Pluszowaego Misia

23 XI obchodziliśmy w szkole po raz kolejny światowy dzień Pluszowego Misia. Nie było to tylko święto przedszkolaków, lecz także dzieci z klas I i II. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi maskotkami. Było wspólne zabawy, zagadki o misiach. Wszystkie dzieci potrafiły wymienić imiona najbardziej popularnych misiów. Każdy miś otrzymał swoje imię. Na koniec obejrzeliśmy bajkę o Misiu Puchatku.