• Nadanie sztandaru

•

Dzień 4 czerwca 2006r.  r. zapisał się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Właśnie wtedy nastąpiło oficjalne przekazanie szkole sztandaru. Przyjęcie sztandaru przez szkołę jest zawsze czasem wyjątkowym i szczególnym. W dawnej Polsce sztandary były symbolem ojczyzny i walki o jej niepodległość. Obecnie sztandar jest wyrazem umiłowania małej ojczyzny i rzetelnej dla niej pracy. Jest to również wyraz szacunku do patrona.

Sztandar będzie zajmował szczególne miejsce w naszej szkole. To właśnie na niego będą ślubować uczniowie klas ósmych opuszczając mury naszej szkoły oraz klas pierwszych podczas uroczystości pasowania na ucznia.

Jesteśmy przekonani, że obecność sztandaru w naszej szkole spowoduje, że poczujemy się wspólnotą, która ma jasno określone cele i konsekwentnie dąży do ich realizacji. Obecność naszego pocztu sztandarowego podczas uroczystości na terenie naszej małej ojczyzny będzie podkreślać nasze przywiązanie do tradycji, historii i wartości wpajanych podczas edukacji w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Jadacha w Zarębkach.

W załączniku znajduje się scenariusz uroczyystości nadaniasztandaru Szkole Podstawowej im. Andrzeja Jadacha w Zarębkach.