• Dzień Otwarty
     • Dzień Otwarty

     •         Sobota 25 marca była w naszej szkole dniem otwartym dla przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor, który przywitał przybyłych gości oraz przedstawił ofertę szkoły. Nastepnie uczniowie klas I - III wystapili ze swoim programem artystycznym, który obejmował piosenki o tematyce wiosennej, zespół wokalny przedstawił utwory, które zostały docenione na konkursach gminnych i powiatowych, wystąpił również Michał Stochel - półfinalista programu telewizyjnego "Mam talent".                                                                                                                                                                                       Po występach pod opieką rodziców i nauczycieli dzieci zwiedzały szkołę i korzystały z przygotowanych atrakcji: zajecia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gry i zabawy na sali gimnatycznej oraz zajęcia plastyczne na których dzieci mogły wykonać róznymi technikami ozdoby wielkanocne. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i  spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu!

    • Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole
     • Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole

     •     15 marca był szczególnym dniem dla naszej szkoły, ponieważ odwiedził nas szczególny gość - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski Pasterz Diecezji Rzeszowskiej. Ksiądz Biskup na spotkanie przybył w towarzystwie ks. Kazimierza Osaka - Dziekana Dekanatu Kolbuszowa -Wschód. 

         Uroczyste powitane Ksiedza Biskupa rozpoczeli uczniowie wspólnym śpiewaniem piosenki "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Przybyli wysłuchali powitania dyrektora szkoły Marka Wesołowskiego, wierszy i piosenek wykonanych przez uczniów. Poznali życie szkoły, posłuchali o współpracy z parafią, potem Biskup spotkał się z nauczycielami i pracownikami szkoły. Przed odjazdem  wszyscy  otrzymali bogosławieństwo i małe prezenty na pamiątke związane z jubileuszem Św. Brata Alberta.

    • Z wizytą w Przytulisku w Kolbuszowej
     • Z wizytą w Przytulisku w Kolbuszowej

     •      W dniu 24.03.2017 roku odwiedziliśmy Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę karmy, kocy a nawet zabawek dla piesków. Każdy włączył się w tą akcję z zapałem. Pojechaliśmy autobusem szkolnym na dwie tury, a na miejscu czekał już na nas opiekun Przytuliska pan Dzimiera.

       Radości podczas odwiedzin było mnóstwo zarówno ze strony dzieci jak i zwierząt. Uczniowie poznali imiona i historię każdego z psiaków a przytulaniom i głaskaniu nie było końca.

      Zostało wypuszczonych kilka psiaków- Liwia, Leser, Czukcza i Murano, niestety bał się tak dużego ruchu i musiał wrócić do kojca. Psiaki tak szalały z radości, że prawie każdy został przez niepobrudzony łapkami, ale to nie przeszkadzało nikomu. Zwierzaki zostały wygłaskane w każdy możliwy sposób. Dzieci częstowały je przyniesionymi przysmakami, biegały z nimi i robiły sobie zdjęcia.

      Serca dzieci zdobyła przede wszystkim łagodna Liwia oraz przezabawny Leser a także „król" przytuliska kot Jasiek. Ten kochany kocur wykorzystał okazję pojawienia się tylu chętnych rąk do głaskania i prężnie nastawiał grzbiet. Dreptał śmiało między dziećmi i biegającymi psami, a nawet wszedł do autobusu. Na szczęście nie zadomowił się tam na długo. Później dzieci przygotowały mu specjalne miejsce, gdzie mógł odpocząć. Było to kartonowe pudełko, wyścielone kocykiem z dostępem do jedzenia. Bardzo mu się spodobało.

       

       To już druga nasza wizyta w Przytulisku i na pewno nie ostatnia:)

       

    • Nasi wygrali!
     • Nasi wygrali!

     •     Ola, Mateusz i Norbert z VI klasy wywalczyli  w konkursie "Uczniowie Galileusza"  I miejsce.  W Widełce musieli wykazać się wiedzą matematyczną i przyrodniczą. Serdecznie gratulujemy wygranej.